Baložu iela 27, Rīga, LV – 1048 T:67181931 pjms@riga.lv

Home » Par skolu » Taustiņinstrumentu nodaļa

Taustiņinstrumentu nodaļa

Klavierspēli un akordeona spēli skolā apgūst Taustiņinstrumentu spēles nodaļā augsti kvalificētu un radošu pedagogu vadībā. Taustiņinstrumentu nodaļa skolā ir visplašāk pārstāvēta – tajā ir ap 120 audzēkņu. Tie ir gan paši mazākie – piecgadīgi bērni, gan vidusskolas audzēkņi līdz pat 12.klasei, kuru absolvējot, tiek iegūta kvalitatīva profesionālā izglītība, kas ļauj veiksmīgi turpināt studēt izvēlēto specialitāti.

Nodaļā iedibinātas savas tradīcijas – izveidots starptautisks jauno pianistu konkurss “Jaunais virtuozs”, kurš notiek reizi divos gados un ieguvis pastāvīgu dalībnieku atsaucību. Neraugoties uz konkursa pietiekami sarežģīto un virtuozo programmu, tā regulāri viesi ir ne tikai Latvijas jaunie talanti, bet arī jaunie pianisti no Lietuvas un Igaunijas.

Ik gadu mūsu skolas pianisti piedalās Emīla Dārziņa mūzikas skolas reģiona skolu kopīgajos koncertos, katru gadu tos arī organizējam mūsu skolā. Šie koncerti kļuvuši par jauku tradīciju, kas ļauj iepazīt arī citu skolu klavierspēles tradīcijas, dod iespēju uzstāties un arī iegūt jaunus draugus.

Nodaļas audzēkņiem tiek rīkotas vasaras nometnes, kur laiks tiek pavadīts gan atraktīvā veidā apgūstot jaunas prasmes, gan baudot vasaru, esot kopā ar draugiem.

Mūsu skolas pianisti un akordeonisti bieži piedalās dažādos konkursos – gan Latvijā, gan aiz tās robežām (Francijā, Spānijā, Itālijā, Lietuvā u.c.), gūstot godalgotas vietas un kļūstot par laureātiem. Skolā bieži tiek rīkoti nodaļas atklātie koncerti, audzēkņi uzstājas gan skolas, gan ārpusskolas koncertos. Daudzi pedagogi rīko savus klases vakarus, tādējādi ļaujot savas prasmes uz skatuves apliecināt ikvienam audzēknim.